LAUREL HIGHLANDS  SUMMER TITLEHOLDER.. October 1-3, 2021
GRAND HOTEL..ALTOONA.....DW...Denotes Division Winner

FIRST BRACKET..SEEDED BASED ON WINS...TOP 10   ADVANCE.. Tables are subject to change

1..Woodside Fat Bastards......DW....46
2.  Railhouse Rack Runners...DW...45
3. Break Room Tues,,,DW,,,,,,,,43
4.  Different Strokes Miscues....DW..43
5. Boondocks 1....DW...42
6. Rookeez 1...............42 
7. PNA Gobsters...........42
8. Grove AA ....................41
9. Double LL 2..............40
10. Southmont Gardens.....40
11. Mullys Hot Shots.........39
12. Windber Legion..........39
13. DS Quitcherbitchen...38
14. Boondocks 2............38
15.Boondocks Cloud 9   37
16.Judys......................37
17, We Hate the 8............36
18. Spankys Shankin 8's........36
19. Boondocks Saints...............36
20. Different Strokes 1.........36


Round 1 Saturday 8:00 AM 

1 vs 20....Table 9
2.vs 19...Table 8
3 vs 18.....Table 12
4 vs 17.....Table 3
5 vs 16....Table 4
6 vs 15....Table 5
7 vs 14....Table 6
8 vs 13...Table 7
​9 vs 12..Table.1
10 vs 11.. Table 10


Round 2 Saturday 12:30 PM.

1 vs 19....Table 1
2.vs 20...Table 2
3 vs 17.....Table 3
4 vs 18.....Table 12
5 vs 15.....Table 6
6 vs 16....Table  7
7 vs 13....Table 5
8 vs 14..Table 10
​9 vs 11...Table 8
10 vs 12..Table 9


2ND BRACKET.....RANDOM DRAW.....TOP 8 ADVANCE


1. Malcottis......35
2. Railhouse Rattlesnakes....33
3. Minersville.....38
4. All Balls Matter........37
5. Laportas.......36
6. Break Room Thursday....36
7. Moose ABM.....35
8. DS Crapshoot...34
9. Gallitzen Moose...35
10. Double LL 1....33
11. P-Ville VFW....33
12. Double LL 3.....27 or Moose Bull Shooters...30
13..Railhouse Jelly and Hyde  33
14;.Trophys Nobodies...29
15..KC's 30 
16. Breakroom Feltersnatchers...31



Round 1 Friday 5:30 PM

11, 5,...T---1 
6, 15, ...T..3
3, 9, .............T..12
16, 1, .............T..5
4, 12, .........................T..6
14, 8,....................................7
10, 13,.........T..9
 2, 7,...............................T..11

Round 2  Friday 9:30-10 PM 

13, 2,
11, 16, 
10, 6,
 5, 1, 
9, 7, 
15, 3, 
4, 14, 
8, 12





THERE WILL BE 20 TEAMS IN THE FIRST BRACKET AND 16 TEAMS IN THE 2ND BRACKET.  THE TOP 10 TEAMS ADVANCE TO THE FINAL BOARD. IN THE FIRST BRACKET AND TOP 8 IN THE 2ND BRACKET